Pojemność 7 nanometrów jest prawie pełna! Przychody TSMC w lipcu wzrosły o 14% rok do roku, dynamika trzeciego kwartału jest silna

Core Technology News, odlewnia płytek TSMC (12) ogłosiła w lipcu przychody w wysokości 84,758 miliardów dolarów tajwańskich (ta sama jednostka), spadek o 1,3% miesięcznie, roczny wzrost o 14%, drugi najwyższy miesięczny wynik w tym roku. Skumulowane przychody od stycznia do lipca wyniosły 544,461 mld juanów, co oznacza spadek o 2% rok do roku.

W trzecim kwartale przewidywane przychody TSMC spadną między 282 a 185,85 mld juanów, co oznacza wzrost o 18% w tym kwartale. Optymistyczne jest to, że smartfony wejdą w szczytowy sezon wysyłek, i rozpocznie się zapotrzebowanie na szybkie przetwarzanie 5G, a pojemność 7 nanometrów będzie prawie pełna. Jest to główny impet wzrostu w drugiej połowie roku.

W odpowiedzi na postęp zaawansowanych procesów prezydent Wei Zhejia wskazał, że proces ulepszony o 7 nanometrów został wyprodukowany masowo. Oczekuje się, że zwiększy wolumen w trzecim kwartale. Zapotrzebowanie na każdą platformę jest silne do przyszłego roku. Całkowity proces 7-nanometrowy i 7-nanometrowy przyczyni się w tym roku do TSMC 25. % przychodów.

Jeśli chodzi o prognozę 6 nm, projekt zostanie sfinalizowany w drugiej połowie przyszłego roku, a czwarty kwartał przyszłego roku będzie produkowany seryjnie; 5 nm skorzysta z 5G z wyprzedzeniem i dużego popytu oraz przyspieszy masową produkcję w pierwszej połowie przyszłego roku.

Jeśli chodzi o inwentaryzację klientów, Wei Zhejia ujawniła, że ​​klienci korzystający z układów scalonych będą nadal ulegać degradacji w drugim kwartale i powrócą do sezonowości w drugiej połowie roku; pod względem zapasów firmy są optymistami co do drugiej połowy roku, a poziom zapasów i dni spadną jednocześnie w trzecim kwartale. I zamienione na przychody.

Jeśli chodzi o nakłady inwestycyjne, Wei Zhejia powiedziała, że ​​w celu zaspokojenia silnego popytu klientów w związku z przyspieszonym rozwojem 5G, oczekuje się, że roczne wydatki inwestycyjne wzrosną z poprzednich 10-11 miliardów dolarów amerykańskich. Szczegółowe dane zostaną ogłoszone w październikowym raporcie finansowym.

E-mail: Info@ariat-tech.comHK TEL: +00 852-30501966DODAJ: Rm 2703 27F Ho King Comm Center 2-16,
Fa Yuen St MongKok Kowloon, Hongkong.