Nareszcie zakończone przejęcie! AMS kupuje 55% Osram za 4,6 miliarda euro

6 grudnia AMS ogłosił pomyślne nabycie ponad 55% akcji Osram za 4,6 miliarda euro. Ostateczne wyniki zostaną ogłoszone w następny wtorek.

Głos przejęcia OSRAM przez AMS trwał mniej niż pół roku. W połowie lipca tego roku pojawił się komunikat informacyjny, że AMS przejmie OSRAM po cenie 38,5 euro za akcję, ale potem AMS zaprzeczył temu, twierdząc, że po ocenie firma uznała, że ​​przejęcie było niewystarczające. W sierpniu AMS ogłosił, że przejmie OSRAM po cenie 38,5 euro za akcję, o wartości 4,3 miliarda euro. Do października AMS podniósł swoją ofertę z 4,3 miliarda euro do 4,9 miliarda dolarów amerykańskich (około 4,45 miliarda euro), ale został odrzucony przez największego akcjonariusza OSRAM, Allianz Global Investment Company, z powodu niskich cen. Po kilku rundach gry obie firmy w końcu osiągnęły porozumienie i pomyślnie połączyły się z ceną ofertową w wysokości 4,6 miliarda euro.

Chociaż proces ten jest skomplikowany, udane przejęcie jest dobrym wynikiem dla obu stron.

Dotychczasowa działalność AMS jest zbyt zależna od Apple i poszukuje zróżnicowanego rozwoju i przełomów w innych dziedzinach, podczas gdy technologia półprzewodników OSRAM jest szeroko stosowana w obszarach takich jak autonomiczna jazda, inteligentne oświetlenie połączone z miastem i oświetlenie samochodowe, które zwiększyły AMS. Dużo miejsca na rozszerzenie działalności.

Amy Flecher, wiceprezes ds. Komunikacji rynkowej w AMS, powiedziała, że ​​obie firmy się uzupełniają. „Osram jest liderem w dziedzinie widzialnych i niewidzialnych emiterów światła i ma nadzieję na zwiększenie swoich możliwości w zakresie projektowania układów scalonych, optyki i opakowań optycznych. AMS AMS chce umocnić pozycję lidera w dziedzinie wyrzutni.” Obie firmy dołączają zmusza do zostania światowym liderem w dziedzinie optoelektroniki czujników. Analitycy twierdzą, że roczny przychód połączonej spółki ma wynieść 5 miliardów euro.

Warto wspomnieć, że transakcje fuzji i przejęć Osram zostały usłyszane już w połowie lutego tego roku. Amerykańska firma inwestycyjna Bain Capital i Carlyle Group chciały wspólnie nabyć wszystkie akcje Osram, ale negocjacje zostały opóźnione o kilka miesięcy, a na koniec to wszystko. Po opublikowaniu raportu finansowego Osram za trzeci kwartał Rada Nadzorcza i Rada Dyrektorów zaproponowały przyjęcie oferty przetargowej po cenie 3,8 miliarda USD od amerykańskich inwestorów, ale szef spółki odrzucił ją. Teraz, gdy osiągnęliśmy porozumienie z AMS, naprawdę musimy na ciebie czekać.

E-mail: Info@ariat-tech.comHK TEL: +00 852-30501966DODAJ: Rm 2703 27F Ho King Comm Center 2-16,
Fa Yuen St MongKok Kowloon, Hongkong.