Gartner: Apple przewyższa Samsunga w 2019 roku, stając się największym nabywcą półprzewodników

Według doniesień zagranicznych mediów, najnowsze dane z autorytatywnej agencji badawczej Gartner pokazują, że w 2019 r. Apple Inc. odzyskało tytuł największego na świecie nabywcy układów półprzewodnikowych.

Dane pokazują, że wydatki Apple na półprzewodniki w ubiegłym roku wyniosły 36,13 miliardów dolarów, przewyższając Samsunga i ponownie stając się największym na świecie nabywcą półprzewodników. Samsung Electronics zajął drugie miejsce z wydatkami na półprzewodniki w wysokości 33,405 miliardów USD.

Gartner powiedział w raporcie, że ze względu na spadek cen układów pamięci wiodący światowi producenci oryginalnego sprzętu (OEM) zmniejszyli wydatki na półprzewodniki w 2019 r. Wśród nich Apple odzyskało tron ​​od Samsunga dzięki sukcesowi w produktach do noszenia, a mianowicie Apple Oglądaj i AirPods.

Dla porównania, Huawei spisał się dobrze w 2019 roku, zachowując swoją trzecią pozycję. Kierując się sukcesem branży smartfonów, Huawei zmniejszył wydatki na półprzewodniki o 1,8% w ubiegłym roku do 20 884 mln USD.

W 2019 roku Xiaomi zajął 8 miejsce pod względem wydatków na półprzewodniki. Wśród dziesięciu najlepszych firm Xiaomi jest jedynym producentem OEM, który odnotował wzrost wydatków na półprzewodniki, wzrost o 1,4% i wydatek w wysokości 7,016 miliardów dolarów.

Ponadto Dell i Lenovo zajęły czwarte i piąte miejsce pod względem wydatków na półprzewodniki, HP Inc i Hewlett Packard Enterprise zajęły siódme i dziewiąte miejsce, a Hon Hai dziesiąte.

E-mail: Info@ariat-tech.comHK TEL: +00 852-30501966DODAJ: Rm 2703 27F Ho King Comm Center 2-16,
Fa Yuen St MongKok Kowloon, Hongkong.