Koreańskie media: SK Hynix Wuxi całkowicie zastąpił japońskie produkty fluorowodorem produkowanym w Chinach.

Według „Central Daily News” Korei Południowej z 4 kwietnia, po tym, jak japoński rząd ograniczył eksport zaawansowanych materiałów półprzewodnikowych, takich jak fluorowodór, fotorezyst i poliimid zawierający fluor do Korei, fabryka półprzewodników SK hynix w Wuxi w Chinach została całkowicie wyprodukowany w Chinach. Fluorowodór zastępuje produkty japońskie.

W raporcie wskazano również, że inżynierowie Samsung Electronics i SK Hynix odpowiedzialni za rozwój materiałów przeprowadzają analizę komponentów testowych produktów z fluorowodoru wytwarzanych w Korei, a Samsung Electronics zaczął stosować produkty alternatywne. Obecnie wydaje się, że Samsung Electronics i SK Hynix szukają lepszego zamiennika materiałów zastępujących fluorowodór Nissana niż oczekiwano. Oczekuje się, że japońskie produkty zostaną całkowicie wymienione do końca roku.

„NocutNews” również wcześniej informowało, że interesariusze koreańskiego przemysłu stwierdzili, że Samsung Electronics aktywnie testuje fluorowodór i wkrótce osiągnie dobre wyniki.

Jeżeli projekt ekspansji południowokoreańskiego krajowego producenta materiałów Soulbrain's Chungnam Gongju zostanie zakończony do końca tego miesiąca, zgodnie z planem, oczekuje się, że moce produkcyjne fluorowodoru produkowanego w Korei będą dalej rosnąć.

Doniesiono, że Soulbrain i ENFTECH oczyszczały wcześniej fluorowodór ze Stelli i Mority w Japonii, a następnie wytwarzały materiały do ​​wytrawiania dla inżynierii półprzewodników i dostarczały je Samsungowi. Po tym, jak Japonia ograniczyła eksport do Korei Południowej, te krajowe firmy zaczęły importować fluorowodór z Tajwanu i kontynentu.

E-mail: Info@ariat-tech.comHK TEL: +00 852-30501966DODAJ: Rm 2703 27F Ho King Comm Center 2-16,
Fa Yuen St MongKok Kowloon, Hongkong.