Zgubiłeś się w Qualcomm Snapdragon 865? Korea Południowa nie będzie sprzedawać telefonu Samsung Exynos S20

Nowy flagowy telefon Samsung Electronics, seria Galaxy S20, ma być dostępny na rynku globalnym 6 marca. Według koreańskich doniesień medialnych, Samsung nie będzie sprzedawał telefonów komórkowych z serii Galaxy S20 wyposażonych we własny procesor Exynos 990 w Korei Południowej tym razem. Przemysł spekuluje, że przyczyną może być to, że Samsung nie obniżył ceny i wydajności procesorów Exynos i luk procesorów Qualcomm.


Samsung ogłosił niedawno najnowszą flagową serię Galaxy S20 i nową falcerkę Galaxy Z Flip, która wywołała dużą uwagę rynku. BusinessKorea zwrócił uwagę, że seria Samsung Galaxy S20 kontynuuje praktykę z poprzednich lat i jest podzielona na dwie wersje wyposażone w Qualcomm Snapdragon 865 i procesor Samsung Exynos 990. Tym razem Samsung postanowił nie wypuszczać telefonów z serii Exynos Galaxy S20 w Korei Południowej. Po raz pierwszy flagowe telefony Exynos zostały wykluczone z rynku koreańskiego. Oznacza to, że cel Samsunga, aby do 2030 roku stać się światowym liderem w produkcji półprzewodników systemowych, może zostać poddany próbom.

Raport wskazał, że zgodnie z wcześniejszą praktyką flagowe telefony Samsung Exynos są dostarczane głównie na rynki koreańskie i europejskie, podczas gdy flagowe telefony Qualcomm są sprzedawane w Ameryce Północnej i Chinach. Jeśli chodzi o to, dlaczego Samsung postanowił w tym roku nie wypuszczać na rynek telefonów z serii Galaxy S20 zasilanych Exynos w Korei Południowej, źródła branżowe spekulują, że przyczyną może być to, że Samsung nie zdołał zlikwidować różnicy w cenie i wydajności między procesorami Exynos a procesorami Qualcomm.

Trzeba powiedzieć, że Qualcomm, właściciel najsilniejszego na świecie chipu telefonu komórkowego Snapdragon 865, jest nadal wiodącym na świecie procesorem mobilnym. Chociaż w przyszłości rynek układów 5G, z wyjątkiem Apple, Qualcomm, Samsung, MediaTek i Huawei Hisilicon, może mieć olbrzymi konkurs, na razie istnieje rzeczywiście luka w udziale rynkowym wyżej wymienionych fabryk technologii.

E-mail: Info@ariat-tech.comHK TEL: +00 852-30501966DODAJ: Rm 2703 27F Ho King Comm Center 2-16,
Fa Yuen St MongKok Kowloon, Hongkong.