MLCC i rezystory mikroprocesorowe nadal podnoszą ceny, a stopień wykorzystania mocy produkcyjnych przez producentów w drugim kwartale może osiągnąć 70%

8 stycznia, według centralnej agencji prasowej, informatorzy z branży zauważyli, że niedobór MLCC i rezystorów chipowych będzie trwał do drugiego kwartału tego roku, a wzrost cen będzie kontynuowany. Oczekuje się, że wskaźnik wykorzystania mocy produkcyjnych powiązanych producentów w drugim kwartale wzrośnie do prawie 70%.

Doniesiono, że znawcy branży zbadali odpowiedni łańcuch dostaw i stwierdzili, że obecny poziom zapasów dostawców kanałów, elektronicznych fabryk usług odlewniczych (EMS) i producentów jest niski. Uzupełnianie oczekiwanych zapasów trwa do drugiego kwartału tego roku.

Jeśli chodzi o wykorzystanie mocy produkcyjnych, znawcy branży stwierdzili, że producenci komponentów pasywnych mają szansę powrócić do prawie 70% w drugim kwartale. Wśród nich fabryki Yageo na kontynencie wciąż borykają się z problemem niewystarczającej siły roboczej. Oczekuje się, że sytuacja w zakresie zatrudnienia ulegnie znacznej poprawie po lutym tego roku, a wskaźnik wykorzystania mocy produkcyjnych Yageo wzrośnie z obecnych 50% do 60% do końca pierwszego kwartału.

Jeśli chodzi o cenę, informacje o łańcuchu dostaw ujawniły, że Yageo podniósł ceny MLCC i rezystorów grubowarstwowych na początku tego roku, co najmniej o 10%, ale obecnie tylko podnosi ceny dla sprzedawców kanałów i nie podniósł cen dla fabryk EMS.

Wcześniej raporty z inwestycji zagranicznych wskazywały, że smartfony 5G mają dużą siłę przyciągania i oczekuje się, że cena MLCC ogólnego zastosowania wzrośnie w tym roku o 30-50%. Obecnie zapasy niektórych dostawców MLCC osiągnęły najniższy poziom, a dni zapasów były niższe niż jeden miesiąc. Aktywnie uzupełniają, aby zaspokoić potrzeby klientów. Oczekuje się, że dni zapasów przed księżycowym Nowym Rokiem powrócą do poziomu 1,5 miesiąca.

Ponadto w raporcie z inwestycji zagranicznych wskazano również, że wzrosła cena produktów MLCC z niższej półki, a niektóre specyfikacje produktów zaczęły rosnąć w czwartym kwartale ubiegłego roku, a cena produktów z wyższej półki pozostała stabilna. Obecnie ogólna widoczność zamówień MLCC wynosi do 6 miesięcy.

E-mail: Info@ariat-tech.comHK TEL: +00 852-30501966DODAJ: Rm 2703 27F Ho King Comm Center 2-16,
Fa Yuen St MongKok Kowloon, Hongkong.