Micron, SK Hynix i Western Digital obcinają chipy produkcyjne, Samsung: Nie ograniczam produkcji

Według BusinessKorea producenci układów pamięci, tacy jak Micron Technology, SK Hynix i Western Digital, ogłosili, że ograniczą produkcję wraz ze spadkiem globalnego popytu. Zamiast tego Samsung Electronics powiedział, że nie zmniejszy produkcji układów pamięci, ale raczej zareaguje na zmieniające się otoczenie rynkowe poprzez zwiększenie wydajności swoich linii produkcyjnych.

Istnieją dwa główne powody decyzji Samsung Electronics.

Po pierwsze, wiąże się to z obawami dotyczącymi monopolu cenowego. Najwięksi światowi producenci układów pamięci, tacy jak Micron Technology i SK Hynix, ogłosili plany ograniczenia produkcji, a zachowanie Samsunga w zakresie braku redukcji postrzegane jest jako sposób na ustabilizowanie cen.

W rzeczywistości trwa odpowiedni proces sądowy. W kwietniu 2018 r. Amerykańska firma prawnicza HagensBerman złożyła pozew w północnej części Kalifornii, twierdząc, że Samsung Electronics, SK Hynix i Micron Technology podniosły cenę układów DRAM, wykorzystując 95% ich udziału w rynku i ograniczoną produkcję. Kancelaria złożyła podobny pozew w 2006 r., W którym pozwany musi zapłacić 300 mln USD.

Po drugie, decyzja Samsunga opiera się na przewadze technologicznej. Nawet bez celowego zmniejszania liczby wiórów, wyższy poziom mikrowytwarzania może skutkować niższymi wydajnościami. Wynika to z faktu, że wyższe poziomy mikrofabrykacji powodują niższe wydajności i wymagają więcej czasu na produkcję wiórów.

Ponadto wyższy poziom mikrofabrykacji powoduje większą produkcję wiórów i bardziej opłacalne wyniki przy tym samym nakładzie płytek. Ponieważ globalne ceny półprzewodników spadają, redukcja kosztów oparta na mikroprodukcji staje się coraz bardziej niezbędna dla producentów półprzewodników.

Pod względem konkurencyjności kosztowej firma Samsung Electronics zajęła już miejsce w branży. W drugim kwartale tego roku marża operacyjna półprzewodnika wyniosła 21,1%. Dla porównania, marża zysku operacyjnego jednostki wyniosła 55,1% w drugim kwartale 2018 r., A marża zysku operacyjnego SK hynix spadła z 53,7% do 9,9%.

E-mail: Info@ariat-tech.comHK TEL: +00 852-30501966DODAJ: Rm 2703 27F Ho King Comm Center 2-16,
Fa Yuen St MongKok Kowloon, Hongkong.