Mini-LED świeci na pokazie CES w USA, TCL Huaxing przewodzi nowemu trendowi wyświetlania

Mini-podświetlenie LED stało się ważnym kierunkiem modernizacji paneli LCD. Podczas corocznego światowego wydarzenia poświęconego elektronice użytkowej - CES w Las Vegas w USA, TCL zademonstrowało technologię wyświetlania Mini-LED nowej generacji. Prezentacja tego produktu pochodzi z ekranu gwiazdy TCL Huaxing MLED, pokazując siłę badań naukowych TCL Huaxing w dziedzinie wyświetlania na świecie.

W dziedzinie wyświetlania HDR stał się standardem dla telewizorów wysokiej klasy, a technologia Mini-LED może z łatwością osiągnąć obecny standard HDR. W przyszłości Mini-LED przyspieszy penetrację rynku wyświetlaczy, przywróci wyświetlacz do samej jakości obrazu, a także poprawi sytuację, w której produkty z paneli LCD nie będą odporne na produkty z panelu OLED na rynku.


Wielu gigantów chwyta plażową Mini-LED

Mini-LED staje się ulubieńcem pola wystawowego. Od 2019 roku TCL, Apple, Hisense, Asus, Innolux, AUO, BOE i inni giganci wprowadzili telewizory z podświetleniem Mini-LED lub podobną technologię, telewizory, monitory, VR i samochody. Wyświetlanie i inne produkty końcowe.

Już w styczniu 2019 r. Firma TCL wypuściła produkt z podświetleniem Mini-LED jako telewizor TCL X10 QLED 8K o wielkości ekranu 75 cali, rozdzielczości 8K (7680 * 4320) i współczynniku ekranu 16: 9. Ponadto do TCL pojawiło się więcej gigantów, którzy wprowadzili również produkty z podświetleniem Mini-LED. Produkt z podświetleniem Mini-LED wydany przez ASUS w styczniu 2019 to ProArt PA32UCX, a produkt z podświetleniem Mini-LED wydany przez Acer w kwietniu 2019 to wyświetlacz ConceptD CM7321K. Ponadto, według raportów Digitimes, Apple planuje wprowadzić produkty z podświetleniem Mini-LED pod koniec 2020 r. Lub na początku 2021 r., W tym iPady 10-12 cali i MacBooki 15-17 cali.

Jaka jest zatem siła napędowa Mini-LED, która staje się ulubieńcem pola wystawowego?

W porównaniu z OLED, zalety mini-podświetlanego wyświetlacza LCD polegają na tym, że przy niższym koszcie można uzyskać efekt wyświetlania, cienkie i lekkie wrażenia porównywalne z panelem OLED, ma dużą wydajność produkcyjną oraz dłuższą żywotność i niższe zużycie energii . Mini-podświetlenie LED może być stosowane z elastycznymi podłożami, aby uzyskać zakrzywiony wyświetlacz podobny do OLED, i ma więcej zalet niż OLED pod względem niezawodności źródła światła.

Dzisiaj szybkość rozwoju Mini-LED jest niesamowita. Wiele przyszłościowych firm jest optymistycznie nastawionych do swoich przyszłych trendów rozwojowych i wkroczyło do dystrybucji „ciasta”. Wygląda na to, że giganci z gigantycznych paneli LCD stały się „trendem”. Na przykład TCL Huaxing MLED Star Screen jest pierwszym na świecie produktem wyświetlającym, który wykorzystuje proces TFT-LCD w połączeniu z amorficznym silikonowym podłożem szklanym do napędzania aktywnej Mini-LED. To zupełnie nowa rewolucja technologiczna, która pozwala maksymalnie wykorzystać potencjał Mini-LED.

TCL Huaxing MLED Star Screen ma na celu poprawę jakości wyświetlania we wszystkich aspektach. Gwiezdny ekran NTSC ma do 100%, co zwiększa przyjemność z gamy kolorów o 38% + w porównaniu ze zwykłymi produktami, a 100% przywraca naprawdę cudowną scenę bez utraty koloru. Jakość obrazu jest porównywalna z OLED, która może zapewnić widzowi nowe i oszałamiające wrażenia wizualne; kontrast tradycyjnego wyświetlacza LCD wynosi na ogół około 1000: 1, a kontrast statyczny podwójnego ekranu wynosi około 500 000: 1. Ekran gwiazdy TCL Huaxing MLED ma współczynnik kontrastu do 1 miliona: 1, z bardziej doskonałymi szczegółami; Na wyświetlaczu OLED pojawi się zjawisko „utrwalanie obrazu” lub „płonący ekran”, gdy na ekranie pojawi się nowy obraz, nadal będzie pojawiał się Niektóre powidoki z poprzedniego obrazu. TCL Huaxing ma rozwiązanie problemu powidoku, a dynamiczny obraz jest płynniejszy i wyraźniejszy.

Ponadto pierwsze zintegrowane rozwiązanie LED szklanego podłoża TCL Huaxing zapewnia ekologiczną ochronę środowiska i wspiera znaczenie zrównoważonego rozwoju. Wysokiej wydajności świetlnej diod LED towarzyszy dynamiczne przyciemnianie obszaru MLED 5000, który jest bardziej energooszczędny. W porównaniu z produktem On PCB Mini-LED odpowiada to zaoszczędzeniu 182 500 ml plastikowych butelek. Ponadto w porównaniu z produktami OLED zużycie energii Star Screen można zmniejszyć o 60%. Przy 75-calowych produktach włączanych przez 12 godzin dziennie zużycie energii Star Screen zostanie zmniejszone o 1515 stopni rocznie w porównaniu ze zwykłymi produktami, co odpowiada rodzinie trzyletniej rocznie Zużycie energii elektrycznej, korzyści środowiskowe są równe posadzenie dodatkowych 40 metrów kwadratowych lasu.„Wysoki próg” sprzyja wiodącym przedsiębiorstwom

Niełatwo jest jednak rozdzielić „placek” w polu Mini-LED, głównie dlatego, że próg Mini-LED jest wysoki, a obecna technologia ma wiele trudności. W szczególności w segmencie chipów rozmiar chipów Mini-LED jest znacznie mniejszy, więc wymagania dotyczące spójności długości fali i jednorodności grubości są zwiększone, a trudność kontroli wydajności wzrasta. W segmencie opakowań wymagania segmentu wiórów są zwiększane po zmniejszeniu rozmiaru wiórów. Rozmiar kulek został odpowiednio zmniejszony, a przejście do nowych technologii, takich jak cztery w jednym lub COB, zwiększyło trudność. W procesie integracji producenci muszą naprawić tysiące układów Mini-LED na podłożu PCB lub podłożu szklanym. Nadal istnieje jakościowa różnica w transferze, ale trudność została znacznie poprawiona w porównaniu z tradycyjnymi produktami LED.

Trudności techniczne związane z Mini-LED pod względem wielkości chipa, procesu pakowania i integracji modułów nie są niskie. Ponadto moduły podświetlenia Mini-LED są zwykle wykonywane na płytkach drukowanych. Ponieważ mini-diody LED mają wiele odmian i kilka liczb początkowych, koszt płytek drukowanych jest zwykle droższy.

Kto może przejąć inicjatywę w rozwiązywaniu tych problemów technicznych, przejmie prowadzenie podczas jedzenia „ciasta” Mini-LED. TCL Huaxing, który posiada wiele podstawowych patentów, ma większą moc w rozwiązywaniu tych problemów technicznych. Tylko w okresie styczeń-wrzesień 2019 r. Grupa TCL zainwestowała 3,89 miliarda juanów w badania i rozwój i złożyła 1527 międzynarodowych wniosków patentowych PCT. Od trzeciego kwartału 2019 r. TCL złożyło ogółem 11 641 wniosków o międzynarodowe patenty PCT, obejmujące kraje i regiony, takie jak Europa, Stany Zjednoczone i Korea Południowa; 41 296 chińskich patentów; 11 704 patenty zagraniczne; i kropki kwantowej otwierają patenty na drugim miejscu na świecie.

Dzięki dużej liczbie rezerw technicznych i patentów firma TCL Huaxing opracowała pierwszy 75-calowy ekran MLED 8K, w którym po raz pierwszy zastosowano szklane podłoże zamiast płytki PCB jako płyty montażowej LED. MLED ma przewagę konkurencyjną nad konwencjonalnymi kosztami mini-LED i modułów WOLED na płytce drukowanej.

Trudności techniczne związane z instalacją Mini-LED na szklanych podłożach znajdują odzwierciedlenie w procesie produkcji podłoża i procesie SMT. Aby zapewnić dobry efekt lutowania, TCL Huaxing dostosował sekwencję procesu produkcji podłoża i zoptymalizował proces, aby rozwiązać problem łatwego utleniania Cu, jednocześnie zapewniając, że po dostosowaniu nie wpłynęły na inne właściwości podłoża. W procesie SMT TCL Huaxing przeszedł Próbę dostosowania rozmiaru otworu matrycy i objętości cyny, aby rozwiązać nietypowy problem. Ponadto TCL Huaxing zoptymalizował również innowacyjny proces, aby zapewnić jednolitość jasności całej maszyny.

Mini-LED TCL Huaxing na szkle osiągnął przełom technologiczny w projektowaniu podłoża, procesie SMT, montażu modułu i algorytmach sterowania. Jeśli chodzi o konstrukcję podłoża, TCL Huaxing zoptymalizował trasę i szerokość linii dla napędu wysokoprądowego; zoptymalizowano układ diod LED pod kątem efektów optycznych; w procesie SMT TCL Huaxing zoptymalizował proces, aby osiągnąć oczekiwaną wydajność; przy montażu modułu, poprzez optymalizację Rozpraszanie ciepła przez moduł i jego konstrukcja sprawiają, że efekt rozpraszania ciepła i wytrzymałość modułu osiągają normę. Ponadto firma TCL Huaxing przyjęła również nowe technologie opracowane niezależnie w algorytmach sprzętowych i programowych napędu w celu zoptymalizowania efektu lokalnego przyciemniania i wyświetlania LED.

Oprócz dużej liczby rezerw technicznych i patentów, TCL Huaxing posiada również największą na świecie linię produkcyjną G10.5, która sprzyja produkcji bardzo dużych Mini-LED na produktach szklanych. Ponadto TCL Huaxing ma tę zaletę, że umożliwia integrację pionową, a jej produkty można szybko masowo produkować na całej maszynie.

E-mail: Info@ariat-tech.comHK TEL: +00 852-30501966DODAJ: Rm 2703 27F Ho King Comm Center 2-16,
Fa Yuen St MongKok Kowloon, Hongkong.