Samsung ISOCELL wyda 100 milionów pikseli CMOS: praktyczny czy sztuczka?

Wcześniej Xiaomi ogłosiło na przyszłym spotkaniu poświęconym komunikacji technologii obrazu 7 sierpnia, że ​​Redmi ma nową możliwość zastosowania 64-megapikselowej matrycy Samsunga. Zapowiedział również, że w przyszłości wprowadzi również 100-megapikselową pamięć CMOS, również od Samsunga.

Obecnie piksele czujnika CMOS smartfona stale rosną, nie tylko Xiaomi, ale Realme odbędzie również spotkanie komunikacyjne 15 sierpnia, bohaterem jest również 64-megapikselowy czujnik aparatu.

W rzeczywistości w przypadku nowego czujnika Samsung ISOCELL oficjalnie ogłosił, że pojawią się „duże wiadomości” 12 sierpnia i powszechnie oczekuje się, że oficjalnie wypuści nową 100-milionową matrycę CMOS. W ten sposób Samsung został „ujawniony” z góry przez Xiaomi. czuć.12 sierpnia, ta wielka wiadomość, spekulacje zewnętrzne to, że Samsung wypuści nowy czujnik 108MP 12 sierpnia, a pogłoski, że ten czujnik będzie dostępny w 2020 roku.

Jednak według źródeł, jeśli nie dojdzie do wypadku, Xiaomi MIX4 powinien uruchomić to 100 milionów pikseli CMOS i wypuścić go w drugiej połowie. W rzeczywistości aktualne informacje techniczne na temat tego czujnika o rozdzielczości 100 milionów pikseli są bardzo małe. W przeszłości bitwa o 10 milionów pikseli wydawała się być walką o uaktualnienie do 100 milionów pikseli w przyszłości.

Według mikrosieci kolekcji, CMOS 100 milionów pikseli Samsunga użyje nowej macierzy Quad Bayer, która ma 108MP pikseli. Zwykle obraz będzie wyprowadzany w rozdzielczości 27MP, która jest czterokrotnie mniejsza, przy użyciu metody 4 pikseli.

Nie jest jasne, czy użytkownik może uzyskać obraz o rozdzielczości 108 MP w trybie profesjonalnym aparatu. Nawet jeśli to możliwe, spowoduje to znaczną presję na moduł CPU, taki jak CPU, GPU i ISP.

Nawet jeśli dane wyjściowe są w stanie przetworzyć, zdolność modułu przetwarzania obrazu pierwszego etapu może zająć dużo czasu, użytkownik musi poczekać na dłuższy czas wyjściowy obrazowania, a wrażenia użytkownika nie są dobre; drugi to obraz piksela o poziomie miliarda, który nie jest wymagany przez przeciętnego użytkownika. Ich wymagania to raczej poprawa jakości obrazu. Jeśli poprawisz rozdzielczość i nie będziesz ciężko pracował na jakość obrazu, to tylko sztuczka. Po trzecie, nie wiadomo o wielkości tego 100 milionów pikseli czujnika CMOS. W ograniczonej przestrzeni telefonu komórkowego rozmiar czujnika jest pewien. Zostanie skompresowany. Tak duży piksel jest umieszczony na względnie małym rozmiarze czujnika. Sposób rozwiązania interferencji między pikselami jest również wątpliwy, ponieważ może obniżyć jakość zdjęcia.

Oczywiście nie możemy zaprzeczyć, że zmiana piksela czujnika fotograficznego jest trendem. Z naszego punktu widzenia wzrost piksela jest bardziej podstawą do poprawy jakości obrazu. Po dostrojeniu matrycy Quad Bayer firmy Samsung użytkownicy muszą strzelać tylko w 1/4 oryginalnej rozdzielczości, a następnie urządzenie automatycznie połączy 4 piksele w 1 piksel, aby uzyskać bardziej szczegółowe szczegóły obrazu. Jest to także ostateczny cel czujników Samsung o miliardowym poziomie - poprawa jakości obrazu i wzbogacenie szczegółów.

E-mail: Info@ariat-tech.comHK TEL: +00 852-30501966DODAJ: Rm 2703 27F Ho King Comm Center 2-16,
Fa Yuen St MongKok Kowloon, Hongkong.