Wydajność Samsunga spadnie w 2019 r., Oczekuje się, że w tym roku odbije się wraz ze wzrostem rynku chipów

Według Reuters, oczekuje się, że Samsung Electronics odnotuje największy roczny spadek zysku od co najmniej dekady, więc inwestorzy oczekują ożywienia na rynku układów pamięci, aby przyspieszyć działania Samsunga w tym roku.

Według danych Refinitiv SmartEstimate, gdy 8 stycznia Samsung opublikował wstępne wyniki za czwarty kwartał, zysk operacyjny największego na świecie producenta smartfonów, laptopów i układów pamięci serwera spadnie o 40% do 6,48 bilionów wonów.

Będzie to również kwartalny zysk Samsunga po raz piąty z rzędu, a pogorszenie koniunktury w 2019 r. Może oznaczać, że raportowane wyniki Samsunga to największy spadek rocznych zysków od co najmniej dekady. Podobno sytuacja ta wynika głównie z ekspansji zapasów chipów i gwałtownych spadków cen, w połączeniu z chińsko-amerykańską wojną handlową, która zakłóciła globalny łańcuch dostaw.

Ponieważ jednak USA w grudniu zawieszają swoje taryfy na chińskie towary, w tym telefony komórkowe i laptopy, oraz optymistyczne nastawienie rynku do globalnego uruchomienia sieci 5G, producenci obawiają się o łatwość popytu.

Michael Yang, dyrektor IHS Markit, powiedział: „Oczekujemy ogólnego ożywienia rynku w pierwszym kwartale 2020 r. Prognozy dotyczące dużego popytu ze strony klientów serwerów / hiperskali (infrastruktury) i optymizmu rynku co do popularności smartfonów 5G napędzają wzrost rynku. Siła. „

Analitycy ankietowani przez Refinitiv SmartEstimate stwierdzili, że roczny zysk Samsunga ma wzrosnąć o prawie 40% w 2020 roku.

Ale wielu ekspertów branży pozostaje ostrożnych w związku z tegorocznym ożywieniem. Park Jun-hong, dyrektor S & P Global Ratings, powiedział: „Rynek chipów odbije się od ubiegłorocznego minimum w 2020 roku, ale jest jeszcze za wcześnie, aby powrócić do boomu rynkowego w 2017 roku.

E-mail: Info@ariat-tech.comHK TEL: +00 852-30501966DODAJ: Rm 2703 27F Ho King Comm Center 2-16,
Fa Yuen St MongKok Kowloon, Hongkong.