Zysk Samsunga w trzecim kwartale to mniej niż połowa ubiegłego roku, ale czy osiągnie dno?

Mimo że przychody Samsung Electronics w trzecim kwartale były mniejsze niż połowa ubiegłego roku, ogólna wydajność przekroczyła oczekiwania rynku w związku z poprawą rynku smartfonów i wyświetlaczy.

8 kwietnia Samsung Electronics ogłosił wstępny raport zysków za trzeci kwartał, z przychodami w wysokości 62 trylionów wygranych i zyskiem w wysokości 7,7 trylionów wygranych. W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku przychody i zysk spadły odpowiednio o 5,29% i 56,18%, ale wzrosły odpowiednio o 10,46% i 16,67% w porównaniu z poprzednim kwartałem.

Wyniki przekroczyły oczekiwania rynku. Według koreańskich mediów „Daily Economy” średnia prognoza przychodów kilku spółek z branży papierów wartościowych wyniosła 61 529 trylionów wygranych, a zysk 7,1085 trylionów wygranych. Chociaż w porównaniu z ubiegłym rokiem, przychody nie przyciągają wzrok, ale w porównaniu z poprzednim kwartałem tempo wzrostu wynosi ponad 10%, przychody i wyniki również przekraczają oczekiwania. Niektórzy analitycy uważają, że Samsung Electronics pozbywa się spadku wydajności. .

Dział IM (dział telefonów komórkowych) nie osiągnął oczekiwanej wydajności w poprzednim kwartale, ale w trzecim kwartale wprowadził nowe produkty, takie jak seria Galaxy Note10 i Galaxy Fold. Zysk wyniósł około 2 trylionów wygranych, czyli więcej niż w poprzednim sezonie (1,56 trylionów wygranych). Około 30%.

Z drugiej strony branża wyświetlaczy skorzystała ze szczytu sezonu smartfonów, a sprzedaż elastycznych paneli OLED wykorzystywanych w składanych ekranach wzrosła, a przychody i przychody powinny wzrosnąć.

W szczególności rynek pierwotny oczekuje, że odbicie Samsung Electronics będzie branżą półprzewodników. Natomiast oczekiwania rynku w tym obszarze są zbyt wysokie. Obecnie branża ogólnie uważa, że ​​branża półprzewodników Samsung Electronics nie wróciła do normalnej wydajności.

Po wejściu w drugą połowę 2019 r. Ceny pamięci flash NAND zaczęły rosnąć, Samsung również szybko dostosował zapasy, ale rynek pamięci DRAM wciąż jest powolny, sytuacja przed końcem roku nadal nie jest optymistyczna.

Odpowiedni ludzie w branży wskazali, że wydajność Samsunga przekroczyła oczekiwania rynkowe, co również symbolizuje, że Samsung zaczął opuszczać rynnę, na przychody w czwartym kwartale mogą wpłynąć poza sezonem i przestać rosnąć, ale oczekuje się, że w pełni odzyska w przyszłym roku.

E-mail: Info@ariat-tech.comHK TEL: +00 852-30501966DODAJ: Rm 2703 27F Ho King Comm Center 2-16,