Samsung zrestartuje fabrykę Suzhou, wyświetlacz w Korei Południowej, firmę produkującą akumulatory starającą się o wznowienie pracy 10-go

Rzecznik Samsung Electronics powiedział dzisiaj (10), że planuje ponowne uruchomienie fabryki Suzhou w poniedziałek pod przewodnictwem chińskiego samorządu. W tym samym czasie firma ogłosiła, że ​​fabryka czipów Xi'an działała jak zwykle bez przestoju. Koreańskie media zauważyły, że wraz z falą przeróbek, która rozpoczęła się po chińskim Nowym Roku, południowokoreańska elektronika, wyświetlacze i producenci baterii starają się wznowić działalność w Chinach.

Według raportów BusinessKorea, fabryka wyświetlaczy LCD Samsung Display w Suzhou i fabryka modułów w Dongguan używają obecnie mniej niż normalnie poziomów. Rzecznik Samsung Display stwierdził: „Ponieważ różne samorządy w Chinach mają różne wytyczne, firmy muszą omawiać z każdym z nich osobno (wznowienie pracy)”.

LG Display, inny koreański producent paneli, również niedawno powiedział, że wznowi produkcję 10-go. Mimo ograniczonych zasobów ludzkich powrót firmy do pracy przygotuje się do masowej produkcji diod OLED.

Ponadto LG Chem i SK Innovation wznowią dziś działalność elektrowni w Nanjing i Changzhou. LG Chem powiedział: „Uruchomimy ponownie niektóre linie produkcyjne przy najmniejszej sile roboczej”.

W tym względzie obserwatorzy branży zwracają uwagę, że oczekuje się, że zamknięcie zakładu podczas wiosennego festiwalu nie spowoduje zakłóceń produkcji na dużą skalę. Istnieje jednak obecnie wiele nieprzewidzianych zagrożeń. W związku z tym osoby z branży powiedziały: „Jeśli wielu pracowników jest odizolowanych, fabryka może przywrócić normalne funkcjonowanie”.

Warto zauważyć, że branża musi również wziąć pod uwagę wpływ przerw w dostawach części i materiałów. Jeśli chodzi o półprzewodniki i wyświetlacze, transport i logistyka nie są jeszcze w pełni sprawne, a główne komponenty, materiały i sprzęt muszą być importowane z Korei Południowej, Japonii i Europy, więc minie trochę czasu, zanim fabryka przejdzie do normalności operacje.

Raporty wskazują, że operacje w fabryce mogą powrócić do normy w lutym, ale oczekuje się, że popyt powróci powoli. W odpowiedzi osoba z branży półprzewodników powiedziała: „Jeśli rynki serwerów, smartfonów i telewizji nie odzyskają się, półprzewodniki mogą wpaść w sytuację rosnących zapasów i spadających cen”. Przemysł reklamowy zrobi to samo.

E-mail: Info@ariat-tech.comHK TEL: +00 852-30501966DODAJ: Rm 2703 27F Ho King Comm Center 2-16,
Fa Yuen St MongKok Kowloon, Hongkong.