SanDisk pokazuje pierwszy prototyp przenośnego dysku SSD o pojemności 8 TB i dysk U o pojemności 1 TB


SanDisk zaprezentował prototyp SSD o pojemności 8 TB na targach CES 2020. Firma stwierdziła, że ​​jest to największa pojemność na świecie i że ma tylko półprzewodnikowy dysk półprzewodnikowy o prędkości transmisji 20 Gb / s.

Ten dysk twardy wygląda nieco większy niż obecnie niezwykle przenośny zewnętrzny dysk SSD firmy, ale można go przesyłać około cztery razy szybciej. Ponieważ jest to tylko prototyp, nie jest jasne, kiedy SanDisk faktycznie wyda przenośny dysk SSD o pojemności 8 TB, ale biorąc pod uwagę, że dyski SSD o pojemności 4 TB obecnie dostępne na rynku są rzadkie, ten dysk 8 TB nadal zajmuje trochę czasu, aby zostać zaakceptowanym przez rynek.


Ponadto firma wprowadziła także dysk flash USB o pojemności 1 TB, który jest zgodny ze standardowymi urządzeniami USB-A i USB-C ze względu na podwójną konstrukcję. SanDisk powiedział, że dysk USB będzie dostępny jeszcze tej zimy.

Ultraprzenośne dyski półprzewodnikowe SanDisk są bardzo niezawodne i niedrogie, więc dla tych, którzy muszą przenosić duże ilości danych lub szybko tworzyć kopie zapasowe plików, cechy większej pojemności i większej prędkości mogą być dużą atrakcją. Gdy przejście na USB-C zaczyna się przyspieszać, posiadanie pamięci USB, która nie wymaga adaptera, może ułatwić przesyłanie danych między starymi i nowymi urządzeniami.

E-mail: Info@ariat-tech.comHK TEL: +00 852-30501966DODAJ: Rm 2703 27F Ho King Comm Center 2-16,
Fa Yuen St MongKok Kowloon, Hongkong.