Menedżerowie pamięci masowej firmy Toshiba: chińskich producentów pamięci niełatwo jest nadrobić za dwa lub trzy lata

30 września, według doniesień zagranicznych mediów, drugi na świecie producent chipów pamięci flash NAND Kierownictwo firmy Toshiba: chińscy producenci pamięci złapani w ciągu dwóch lub trzech lat nie są łatwe (pamięć Toshiba), że sytuacja z nadpodażą na rynku skończyła się przed nadpodażą obniżyła marżę zysku do najniższego poziomu od 10 lat.

Liu Maozhi, dyrektor ds. Technologii pamięci masowej w firmie Toshiba, powiedział w wywiadzie podczas szczytu w sprawie chińskiego rynku pamięci flash w Shenzhen w Shenzhen w 2019 r .: „Dla nowych użytkowników nie jest łatwo nadrobić zaległości w ciągu ostatnich dwóch lub trzech lat”.

Firma spodziewa się, że nadpodaż na rynku NAND zmniejszy się, a obecna wielkość rynku wynosi 406 miliardów dolarów.

Ale Changjiang Storage zainwestował 24 miliardy dolarów w projekty NAND i oczekuje się, że projekt wejdzie do produkcji do końca 2019 roku. W ubiegłym roku ogłoszono, że Apple, największy na świecie kupujący flash, przeprowadził ankietę dotyczącą rzeki Jangcy, aby ocenić jego status jako potencjalnego dostawcy.

„Nie wiem, co się stanie za cztery lub pięć lat” - powiedział Liu Maozhi. „Chińskie firmy będą miały w przyszłości przewagę na rynku globalnym. Ale Toshiba Storage również zainwestuje, aby zapewnić sobie możliwość konkurowania przez długi czas. ”

W czerwcu tego roku firma Toshiba Storage sprzedała ją konsorcjum kierowanemu przez amerykańską firmę private equity Bain Capital za 18 mld USD. Firma uważa, że ​​rynek poprawi się przed końcem tego roku i oczekuje, że ożywienie będzie kontynuowane do 2020 roku.

„Spadek cen zatrzyma się”, powiedział dyrektor marketingu Toshikazu Takahashi. „Od czwartego kwartału tego roku do następnego roku rynek będzie bardziej zrównoważony”.

Wynika to głównie z faktu, że rynek chiński jest najszybciej rozwijającym się rynkiem układów pamięci na świecie. Takahashi Junhe powiedział również, że rosnące zapotrzebowanie na układy scalone do urządzeń 5G nowej generacji i serwerów centrów danych, a także przejście komputerów osobistych z dysków twardych na dyski półprzewodnikowe z pamięcią flash, będzie miało pozytywny wpływ.

Jednocześnie chińskie firmy stały się dostawcami NAND ze względu na swoją siłę. Mark Li, analityk z Bernstein Research, powiedział: „Chiny mają ambicję napędzać rozwój przemysłu układów pamięci. Największym konkurentem na rynku chińskim jest pamięć masowa Jangcy”. „Naszym zdaniem jest to jedyna firma, która ma dobrą historię własności intelektualnej i najprawdopodobniej wywrze na nią wpływ. Ale jest jeszcze długa droga do nadrobienia”.

Toshiba nie jest jedyną firmą, która uważa, że ​​rynek wkrótce się odrodzi. Wiele firm, w tym Western Digital i Micron Technology, optymistycznie patrzy w przyszłość.

Nazwa pamięci masowej Toshiba zostanie zmieniona od 1 października, kiedy to zostanie usunięta jej firma macierzysta Toshiba.

E-mail: Info@ariat-tech.comHK TEL: +00 852-30501966DODAJ: Rm 2703 27F Ho King Comm Center 2-16,
Fa Yuen St MongKok Kowloon, Hongkong.