Pod drzwiami Botong dodaj kolejną bitwę! 10,7 miliarda dolarów oficjalnie wygrało korporacyjną działalność firmy Symantec

Po zamknięciu amerykańskiego rynku akcji w czwartek, Broadcom oficjalnie ogłosił przejęcie korporacyjnej działalności firmy Symantec za 10,7 mld USD w gotówce.

Podaje się, że po ogłoszeniu akcje Broadcom wzrosły o 1% w handlu po godzinach; Akcje Symantec zostały zawieszone po zamknięciu, ale wzrosły o 5% po wznowieniu handlu w ciągu kilku godzin.

Broadcom dokonuje przejęć od wielu lat. Firma próbowała kupić producenta chipów Qualcomm za ponad 100 miliardów dolarów, ale zakończyło się to niepowodzeniem, ponieważ prezydent USA Trump interweniował i zablokował umowę. Następnie Broadcom przejął firmę programistyczną CA Technology za prawie 19 miliardów dolarów. Umowa z CA Technology pomogła Broadcom w dywersyfikacji działalności.

Przejęcie to drugi co do wielkości zakład na oprogramowanie po przejęciu przez Broadcom firmy CA Technology.

Broadcom powiedział, że przejęcie ma przynieść 2 miliardy USD w postaci ciągłych przychodów i oczekuje się, że osiągnie ponad 1 miliard USD w synergii kosztów operacyjnych w ciągu 12 miesięcy po zakończeniu.

Symantec powiedział w oświadczeniu, że transakcja ma zostać sfinalizowana do końca 2019 r.

W rzeczywistości pojawiły się pogłoski o tym, że Broadcom chce przejąć Symantec. Jednak według raportów z połowy lipca, z powodu różnic w cenach transakcji, przejęcie negocjacji handlowych firmy Symantec przez Broadcom zostało zakończone. Przed zakończeniem negocjacji w ubiegłym miesiącu Broadcom dyskutował o zakupie całej firmy Symantec.

Po zerwaniu negocjacji obie strony wznowiły rozmowy, a Broadcom skorygował przejęcie firmy Symantec, aby skupić się na przejęciu firmy Symantec, która obsługuje przedsiębiorstwo.

E-mail: Info@ariat-tech.comHK TEL: +00 852-30501966DODAJ: Rm 2703 27F Ho King Comm Center 2-16,
Fa Yuen St MongKok Kowloon, Hongkong.